Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínka r. 2006

14. 9. 2015

Nemohu uvěřit, že dnes je to 9 let, kdy jsem musela nechat odejít přes duhový most mou první psí kamarádku slečnu afghánského chrta Eleganci ze Zličínských luk.

Elinka byla byla úžasná psí dáma, opravdová psí dáma, která dostála svému jménu, které ve své chovatelské stanici dostala. 
Krásná sestřička Excelenty se Zličínských luk, dcera Olimpika a prapra teta mé milované Bonnie.

Byla to Elinka, kdo mi do života přivedl Bonnie, spoustu úžasných lidiček od Afghánů ale také byla strůjcem mé cesty k Čínských chocholatým psům a Caterhamovi Shahrastani.

Trpělivě mě učila všechno, co jsem časem o afghánských chrtech potřebovala vědět, učila mě o poutu člověka a psa. Obohatila můj života způsobem, jaký se nedá slovy popsat, protože to musí člověk zažít, aby pochopil.

I když nyní běhá tam někde za duhovám mostem, stále ji miluji a milovat nepřestanu a dala bych cokoliv, abych ještě jednou mohla svou hlavu zabořit do jejího kožíšku a pohlédnout ji do očí. 

Děkuji Ti Elinko, že jsi tu byla, bylo mi ctí provést Tě životem od malého žíhaného nic s hlavičkou jako kedlubničkou, až do poslední chvíle,kdy jsi mi odešla v náruči.

elegance_3.jpg